Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Wpis:  Kreatywny tydzień!

Blog:  pracowniacoco
Data dodania: 2012-11-13
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Hop hop!

Pamiętacie nasze korkowe kaktusiki opisane w poprzednim poście? Ano kaktusowy czas trwa... przez ostatnie 2 dni COCO pracownia robiła, tworzyła, pracowała i z kaktusami obcowała! Celem było zrobienie trzech dużych kaktusowych mis dla kaktusowego maniaka i kolekcjonera! Cel osiągnięty, misy wiszą (tylko wypełnić je po brzegi kaktusami) i czym prędzej COCO pracownia Wam relacjonuje i opisuje, jak takie misy, tanim kosztem można samemu wykonać :). Potrzeba tylko chęci, pare metrów liny, stare, drewniane misy prosto z babcinego strychu i metalowe haki! Ot poniżej zobaczcie efekt jaki:

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

A oto obrazowo - kolorowo, jak po kolei taką wiszącą donicę można wykonać:

1. Podstawowe elementy

blog budowlany - mojabudowa.pl

2. Wiercimy w suficie dwie dziury

blog budowlany - mojabudowa.pl

3. Mocujemy metalowe solidne kołki

blog budowlany - mojabudowa.pl

4. Do kołków metalowe haki

blog budowlany - mojabudowa.pl

5. Zczepiamy metalową obręczą dwa końce liny

blog budowlany - mojabudowa.pl

6. Przekładami zczepione końce liny przez hak i zaciskamy obęcz

blog budowlany - mojabudowa.pl

7. Krótkim, dodatkowo ucietym szturem osłaniamy metalowy hak obwiązując obręcz

blog budowlany - mojabudowa.pl

9. Na wiszących na hakach pętlach liny kładziemy misę

blog budowlany - mojabudowa.pl

9. O tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

I gotowe!! COCO pracowniany Maniek stał dzielnie na straży, pomagając i kaktusowego lasu doglądając...

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

Efekt znakomiity! 3 drewniene misy wiszą, oczy i serca domowników cieszą, są dla wnętrz ozdobą, a dla COCO pracowni ich zrobienie było cudną rękodzielniczą przygodą!

1. Misa - donica pod łazienkowymi skosami wisi nad wanną, czas wypełnić ją kaktusami:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

2. Druga w kuchennej przestrzeni, nad starym kredensem, lada chwila się na ostro zazieleni:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

3. Trzecia w przestrzeni domowej klatki schodowej, nad głowami, pod nogami, efekt wiszącej donicy zobaczie sami:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Zatem blogowicze zakasać rękawy i do kreatywnej w Waszych domach zabawy!

Jak macie jakieś swoje ciekawe pomysły na takie wnętrzarskie, tanie akcje dekoracje napiszcie koniecznie! Wszelkie pomysły dla COCO mile widziane a i może pomyślimy i najciekawszy jakoć nagrodzimy...???

Kaktusowe pozdrowienia od COCO pracowni!

4Komentarze
Data dodania: 2012-11-13 21:44:23
Ciekawy pomysł fajnie to wygląda
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-14 09:23:31
Rzeczywiście, na wszystkich oglądających je na żywo, donicowe misy robią wrażenie i każdy nie przechodzi obok obojętnie! Powstało Coś z Niczego :). Agusia-g5 jakbyś chciała sama wykonać podobne bądź miała inny pomysł, ale nie była pewna jego realizacji bądź efektu pisz! Zachęcamy!
odpowiedz
domeos  
Data dodania: 2012-11-30 18:38:12
W moim rodzinnym domu wisiała w kuchni taka gruba deska na łańcuchach a na niej stały kwiaty. Pamiętam kiedyś jak myłam okno podniosłam się nie zwracając na nią uwagi, wszystkie kochane kwiatki mojej mamuni spadły, ale zrobiła mi dym nie wiedziałam w którą stronę uciekać :))) Teraz to się z tego śmiejemy :)) Moja rada, jak komuś się taka podoba radzę przy oknach nie wieszać :)) Pozdrawiam :))
odpowiedz
Data dodania: 2012-12-02 19:36:13
Domeos słuszna i do tego cudnie zabawna wnętrzarska uwaga! Przy oknie takich dużych, wiszących donic nie radzimy wieszać, oj nie! Bo to niezbyt wygodne u niezbyt użytkowe, a i po to mamy parapety! Taka duża widząca donica blokowałaby dostęp do okna, kolidowała z jego otwieraniem nie wspominając już o myciu, czego doświadczyła nasza blogerka ;). Za to jakie ma wspomnienie na całe życie! Tymczasem COCO pracownia pozdrawia i szykuje nowy wpis! Ano dawno nic nowego od COCO nie było! A to za sprawą tego, że praca projektowa tak wre, że wpisy na COCO wolną chwilę czasu już w kolejce czekają!
odpowiedz
Odpowiedź do domeos

Wpis:  Zieleni za oknami brak? COCO pracownia robi tak!

Blog:  pracowniacoco
Data dodania: 2012-11-09
wyślij wiadomość

Halo blogowicze! Jak jesienne nastroje? Depresja z powodu braku zieleni? Oto COCO pracowni metoda na pojawiającego się jesienią zielonego głoda!

Potrzebne kaktusiki, korki od butelek po winie, młotek, duży gwóźdź, taśma techniczna dwustronna... I nuda znika a na domowych ścianach zieleń cieszy każdego gościa i domownika ;).

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Takie koreczki są przyczepiane w najmniej spodziewanych mniejscach na ścianie! Im więcej tym efekt bardziej zaskakujący i każdego uwagę przyciągający! Zabawny, oryginalny, pojawiający się jako detal w każdym pomieszczeniu domu, mieszkania czy miejsca pracy - trochę odwagi, szczypta humoru, COCO pracownia nadaje wnętrzom zielonego wigoru ;)

Wpis:  Kaloryfer czy sztuka?

Blog:  pracowniacoco
Data dodania: 2012-11-07
wyślij wiadomość

                                    blog budowlany - mojabudowa.pl

                                    fot. via apartmenttherapy.com

Zimne dni, wiatry i deszcze niezaprzeczalnie zagościły już w naszej pogodowej aurze na najbliższe miesiące. COCO pracownia postanowiła więc napisać słów parę o tym, co w polskich domach, ze względu na nasz cudnie urozmaicony klimat, jest koniecznością - o grzejnikach! Stałym elemencie każdego wnętrza, wnętrzarskim detalu, który wielu z Was kojarzył się jeszcze nie dawno z żeliwnym stworem, który swoim wyglądem psuł nawet najciekawiej urządzone pomieszczenie i z którego wiecznie odchodziła farba i pokrywała go rdza! No bo przecież zasłaniać to strata ciepła, usunąć z wnętrza nie można, bo zimno, zastaić meblami też nie bardzo funkcjonlane... Ale na szczęście te czasy już w pełni minęły! Ba nastały nowe czasy kaloryferowe, czasy bogate, kolorowe, zindywidualizowane! Każdy może mieć grzejnik taki, jaki mu się wymarzy, taki jaki sam zaprojektuje, taki, którego nikt we wnętrzu nie zauważy lub wręcz przeciwnie, będzie perełką wśród pokojowych sprzętów, cackiem przykuwającym niczym dzieło sztuki uwagę!

Nie ma chyba potrzeby pisać jak dobrze dobrać kaloryfer pod kątem technicznym do danego wnętrza czy domu, ponieważ na tem temat krąży pełno dobrych artykułów i dobrych opracowań. COCO pracownia w poście tym skupia się na zaprezentowaniu foto - galerii ukazującej pogactwo dostępnych na naszym rynku kaloryferów! Obecnie mnóstwo firm oraz sklepów specjalicujących się w sprzedaży grzejników o wyszukanym wzornictwie. W końcu przyszła do nas bowiem kaloryferowa moda, która w końcu zaspokaja naszego wizualnego na kaloryfery głoda! Sklepy te oferują nie tylko przepiękne grzejniki, kóre stają się bardzo ważnym elementem wystroju polskich wnętrz, w ofercie pojawiła się już możliwość zaprojektowania grzejnika samodzielnie, dostosowanego do indywidualnego wnętrza i gustu. Ba jeśli marzycie o powieszeniu na ścianę grafiki Klimta, van Gogha lub innego artysty, ba jeśli chcecie mieć na ścianie wyszukaną rzeźbę, lub kaloryfer dosłownie wtopiony w płaszczyznę sciany nie ma problemu! Dzisiaj wszytsko jest możliwe w grzejnikowej modzie, która na stałe zagościla już w polskich wnętrzach, która dzięki coraz to rosnącej popularności dostępna jest już na każdą kieszeń!

Zatem COCO zaprasza do spojrzenia na grzejnikową foto galerię, któa nota bene jest tylko kroplą w morzu oferowanych na naszym rynku tego typu produktów. Nie mniej jeśli interesuje Was również ten temat pod kątem technicznym i nie znacie odpowiedzi na związane z tym tematem zagadnienia lub nie wiecie gdzie sięgnąć po wiedzę na ten temat napiszcie! Stworzymy specjalnie dla Was o tym artykuł! Jeśli wyrazicie taką potrzebę i będziecie chcli poznać odpowiedzi na pytania: jak dobrać grzejnik, na co zwrócić uwagę przy jego kupnie, gdzie go powiesić, czy lepszy jest stalowy czy aluminiowy, jedno- czy dwupłytowy, jaki powinien mieć wymiar, kanałowy czy podłogówka, czy instalować go pod oknem dachowym, co z grzejnikiem w łazience i wiele wiele innych napiszemy! Nie mniej pamietajcie, że każdy grzejnik powinien być szyty na miarę wnętrza, na miarę indywidualnych domowych i wnętrzarskich potrzeb!

Co do sklepów i firmy oferujących grzejnikowe cacka (które nota bene są tak samo wydajne i funkcjonalne, ba nawet lepsze na tym polu niż tradycyjne tego typu produkty) to w ostatnich latach pojawiło się ich bardzo dużo i ciągle rosną jak grzyby po deszczu. Można wymienić znane już: AG Grzejniki Design (http://www.grzejnikidesign.pl/), Kalmar (http://www.kalmar.waw.pl/), Jaga (http://www.jaga.com.pl/), Purmo (http://www.purmo.com/pl/index.htm), Terma (http://www.termagroup.pl/) i wiele innych!

COCO pracownia zachęca by spojrzeć na ten konieczny w naszych polskich wnętrzach element z innej perspektywy... By spojrzeć na niego jako na piękny, wzorniczy produkt, który obecnie może stać się nawet punktem wyjścia do podjęcia decycji związanej z aranżacją wnętrza. Zatem po obejrzeniu poniższej kaloryferowej galerii, prezentującej prudukty dostępne na naszym  rynku odpowiedzcie na pytanie:

Czy to jeszcze kaloryfer, czy już sztuka?

 

Dzięki nowoczesnym technologiom grzejnik może stać się dosłownie obrazem wiszącym na ścianie... dwa w jednym bo w domu jest ciepło a jednocześnie na ścianie wisi upragniony obraz!

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via e-architect.co.uk

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via e-architect.co.uk

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via ukhomeideas.co.uk

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via .moma.gr

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via moma.gr

A może odrobina luksusu... obraz z onyksu na ścianie!

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via kalmar.waw.pl

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, zdobią wnętrza tak, jak biżuteria kobietę. A może by tak dosłownie mieć w domy istną grzejnikową biżuterię?

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via grzejnikidesign.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via grzejnikidesign.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via grzejnikidesign.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via grzejnikidesign.pl

Lub prawdziwy obraz! Nie tam kopia, grafika nałożona na płytę grzejnikową, tylko prawdziwe, o wyraźnej fakturze, z uwidocznionymi pociągnięciami pędzla dzieło sztuki...

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via grzejnikidesign.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via grzejnikidesign.pl

Każdy jednak ma inne upodobania, ile ludzi na świecie, tyle zdań i gustów! Podonbnie z grzejnikami... obecnie można je dopasować idealnie do każdego wnętrza. Zatem kaloryfer szyty na miarę!

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via nynewdesign.com

Nawet na miarę domowego kąta ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via jaga.com.pl

Nawet na miarę kolorów w pokoju...

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via jaga.com.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via kalmar.waw.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via homyhomy.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via terma.pl

A jak ktoś chce być skrytym... grzejnik tak do wnętrza wpisany, że można by urządzić zabawę w stylu "znajdź grzejnik w moim pokoju"!

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via jaga.com.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via kalmar.waw.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via decordir.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot.. via kalmar.waw.pl

Coś dla kobiet lubiących ciepło... Lustrereczko powiedz przecie, czy Ty jako grzejnik - lustro nie jesteś najpiękniesze na świecie?

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via kalmar.waw.pl

A dla Panów, którzy zimą o świcie pędzą do pracy należycie... ciepła koszula marzenie!

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via greendiary.com

Projektanci nie zapomnieli również o naszych pupilach.

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via wnetrza.webzine.pl

A w jesienny lub zimowy długi wieczór... ciepła chwila zapomnienia na gorącej ławeczce:

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via furniii.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via furniii.com

Mamy więc wzorniczych pomysłó co nie miara! Kaloryfer można dobrać do wszytskiego, do każdego, do stylu, gistu, koloru, do każdej potrzeby.

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via kalmar.waw.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via trendir.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via jaga.com.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via dunravencreativewriting.blogspot.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via grzejnikidesign.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via freshome.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via dom.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via grzejnikidesign.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via kalmar.waw.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via dom.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via purmo.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via luxist.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via kalmar.waw.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via dom.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via termaheat.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via ogrzewnictwo.pl

Ostatnio furorę zrobił grzejnik marki Jaga – model Heatwave. Betonowy grzejnik dostępny w wersji kolorystycznej jasnej i ciemnej, w formie barokowego ornamentu, pnący się po ścianie niczym ozdobna roślina, wyznaczył nowe standardy w projektowaniu grzejników dekoracyjnych.

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via jaga.com.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via jaga.com.pl

Zdecydowanie model ten wpisuje się w ostatnie wnętrzarskie trendy na ornametalny, iście barokowy styl... Krzesła, lustra i inne detale o takiej samej stylistyce w połączeniu z tym grzejkiniem wyglądają jak z przysłowiowego "kompletu" ;)

Krzesełko, modelZARA:

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via planetadesign.pl

Lub lustro od Kare Style:

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via karestyle.pl

No więc co sądzicie? Czy to jeszcze kaloryfer, czy już prawdziwa sztuka?

3Komentarze
Data dodania: 2012-11-08 08:00:18
co by tu powiedzieć...wow!!!
odpowiedz
Data dodania: 2016-03-04 11:02:26
Rewelacja!! Zobaczcie nasze http://polskiegrzejniki.pl/
odpowiedz
sogosu  
Data dodania: 2016-07-11 14:47:16
woooooow!!!! są przecudowne!!! po prostu genialne :) a w polskiegrzejniki.pl już zamówiłem swoje :)
odpowiedz

Wpis:  Jesienne leniuchowanie... czas na wygodne spanie!

Blog:  pracowniacoco
Data dodania: 2012-11-04
wyślij wiadomość

Hop hop! Wraz z jesienią nadszedł czas długich wieczorów! Co, jak co ale gdy za oknem ciemno, zimno i pogodowa zawierucha najlepiej przyłożyć poduszkę do ucha ;). Jesień i zima bez wątpienia srzyjają łóżkowemu leniuchowaniu! A nawet są tacy, którzy chcieliby przespać najbliższe miesiące i obudzić się dopiero latem..

A ostatnio COCO oko miało okazję podziwiać łóżka marki Twils dostępne m.in w jednym z warszawskich sklepów: piękne kolory, nowoczesny design, niesamowita funkcjonalność i niesamowita wygoda. Oj jest na czym zawiesić oko i co najważniejsze jest na czym wygodnie poleniuchować i jest gdzie przy tym wszelkie pościele i łóżkowe akcesoria pochować! Zatem jeśli ktoś z Was szuka łóżka, COCO poleca, by na chwilę zawieścić oko na tej propozycji, wygodnej nie tylko dla ciała i ducha, ale i wygodnej dla portfela! Ceny, choć pozory mogą mylić, wcale nie są wygórowane!

Bogata oferta łóżek sypialnianych, łóżek pojedynczych i dziecięcych... pufy, ottomany, koce i poduchy, a to wszytsko dostępne w bardzo bogatej gamie tapicerek i tekstyliów! Do tego sypialniane szafki, półeczki i piękne tapicerowane zagłówki... wszytsko dostępne we wszelkich możliwych kolorach, dzięki którym nawet w listopadzie w domu zagości lato!

http://www.twils.it/eng/collections-upholstered-bed.php

Fotograficzna łóżkowa degustacja:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

COCO życzy wygodnych snów!

 

Wpis:  O tym, co mówimy o wnętrzach za polską granicą

Blog:  pracowniacoco
Data dodania: 2012-11-02
wyślij wiadomość

Witajcie blogowicze!

Pewnie ze względu na długi, świąteczny weekend większość z Was w rozjazdach! Ale ale... jeszcze na chwilę pozostając w temacie polskiego designu, dla tych, którzy znajdą chwilę weekendowego czasu mamy COCO lekturę!

COCO z radością zaprasza do lektury najnowszego artykułu COCO projektantki o polskim designie! Tekst ten zawędrował wraz ze specjalnym wydaniem Magazynu Office aż do Kolonii na targi Orgatec! Z dumą promujemy polskie wzornictwo za granicą a mamy się czym chwalić, oj mamy! Zatem słów parę o polskim wzornictwie tym dawnym i tym najnowszym:

http://www.pracowniacoco.pl/files/pdf/made%20in%20poland%20office_23.pdf

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

A już dzisiaj zapowiedź, że tuż tuż, bo po weekendzie już, nowy inspirujący blogowy COCO wpis wnętrzarski!

pracowniacoco
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 134227
Komentarzy: 176
Obserwują: 140
On-line: 9
Wpisów: 67 Artykułów: 5 Galeria zdjęć: 1341
o nas
COCO to miłość do tworzenia i aranżowania przestrzeni otaczającej człowieka. To miejsce, które powstało z połączenia wykształconych zawodów historyka sztuki i projektanta wnętrz. COCO kocha sztukę, design, modę i dobrą kuchnię. COCO lubi praktyczne, ...
o firmie
COCO to młoda, rozwijająca się pracownia projektowania wnętrz, która powstała dzięki pasji, jaką jest tworzenie i kreowanie przestrzeni otaczającej człowieka. Z połączenia zawodów historyka sztuki i projektanta wnętrz narodziła się pracownia, w której każdy ...
ARCHIWUM WPISÓW
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 419
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
tarantula.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 93
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń