Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
111113 odwiedzin | wpisów: 68, komentarzy: 176, artykułów: 5, obserwuje: 140

COCO fesiwalowa reclacja już jest!

autor: pracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Piątkowe dzień dobry blogowicze!!!!!

Łódź Design Festiwal 2012 wielkimi krokami dobiega końca! W artykułach więc relacja z Łodzi jeszcze gorąca! A w niej mnogość zdjęć, opisów, COCO komentarzy.... o najnowyszych trendach, o wzornictwie, o tym co możecie mieć we własnym domu :). Warte uwagi, bo piękne wnętrza to również dobrze zaprojektowane meble i dodatki!

Zatem zapraszamy w ten weekend do pełnej designu lektury! Byłoby niezmiernie miło, jeśli skomoentujecie i swoje opinie na temat tego, co na naszym rynku nowego zopiniujecie!

Miłego weekendu,

COCO Pracownia projektowania wnętrz


O pięknie we wnętrzach, czyli Łódź Design Festiwal

autor: pracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Piękne wnętrza to również dobrze zaprojektowane meble i dodatki. Zazwyczaj chwalimy cudze, a swego nie znamy, zachwycamy się designem włoskim i skandynawskim, zamiast zainteresować się tym co rodzime... A szkoda, bo tegoroczna edycja Łódź Design Festiwal udowodniła, że nasze wzornictwo jest równie fantastyczne, ba... na najwyższym poziomie. Mamy utalentowanych, młodych projektnatów, których pomysły i projekty coraz częściej wdrażane są do produkcji masowej.  COCO Pracownia projektowania wnętrz, której misją jest łączyć design i sztukę we wnętrzach, pisze relację z łódzkiego festiwalu, by po raz kolejny udowodnić, promować i pokazać dobre, polskie wzornicze przykłady. Taki design w polskich domowych pieleszach bardzo lubimy!

Na miły początek COCO festwalowej, nieco subiektywnej relacji... krótki film o tym wydarzeniu okiem kamer TVN, gdzie możecie zobaczyć, że design made in Poland przechodzi prawdziwy renesans, że jest w przystępnej cenie, lokalny i modny:

http://dziendobry.tvn.pl/video/polski-design-tak,1,newest,64315.html

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

A poniżej okiem COCO pracowni, fotograficzno - słowny raport prosto ze skąpanej w promieniach słońca Łodzi! Zapraszamy!

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Oko pracowni COCO wychwyciło dwa gówne nurty, dominujące w wysawienniczych przestrzeniach przy ul. Targowej. Dlatego też zamianst zrelacjonować Wam festiwal zgodnie z poszczególnymi tematycznymi  wystawami, reportaż ten jest podzielaony na te dwa przeważające trendy. Pierwszym jest odwoływanie się projektantów do natury i tradycji, poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań wpisującyhc się w nurt ekologii, wykorzystujących nasze rodzime, naturalne materiały, inspirujących się otaczającą nas przyrodą, jej bogactem i kolorami. Drugi trend to design na wskroś nowoczesny, co nie znaczy nie wpisujący się w poszukiwanie przyjaznych środowisku rozwiązań i materiałów. Wręcz przewciwnie! W tym wydaniu nowoczesny zanczy o zdecydowanej, nowoczesnej linii, cechujący się prostotą, elegancją i przede wszytskim zastosowaniem nowych, wchodzących z impetem na rynek materiałów takich, jak CORIAN. Tegoroczny Łódź Design Festiwal położył też, ku COCO uciesze, duży nacisk na edukację najmłodszych. Pojawiła się mnogość cudnych, wzorniczych pomysłów dla dzieciaków, od mebli po zabawki... a wszytsko po to, by już od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na to, co piękne w przedmiotach codziennego użytku, na to co zgodne z naturą i przyjazne środowisku. By poprzez design pobudzić młode umysły do kreatywności, do zabawy w design!

Co więcej te dwa dostrzeżone przewdonie, festiwalowe nurty zostały podbudowane przez towarzyszące całemu wydarzeniu wykłady. Jednym z nich był wykład Tomka Rygalika, projektanta cieszącego się popularnością i nagradzanego w dziedzinie designu na międzynarodowych forach. "Brzoza Polska", jego projekt i jednocześnie tytuł wygłoszonego przez niego w Łodzi wykładu, dotyczyl właśnie tego pierwszego wystawowego nurtu - natury i designu inspirowanego bezpośrednio unikalnymi zasobami przyrody i tradycji.

"Brzoza Polska" Tomek Rygalik:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W ramy swojego projektu Tomek Rygalik wpisał również ideę Redesignu, czyli ponownego wykorzystania rzeczy już zużytych. Redesign i przyświecające mu ekologiczne hasła były wszechobecne we wszystkich przestrzeniach wystawienniczych festiwalu. Przykłądowo Rygalik zaprezentował metodę na wykorzystanie obecnych w każdym domu, zużytych plastikowych butelek, które w łatwy i szybki sposób można zaprojektować jako kwietniki. Prawda, że zwracajacy uwagę pomysł?

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Modą na to, co naturlane, ekologiczne i zakorzenione w kulturze oraz tradycji, organizatorzy pozytywnie bobmardowali uczestników festiwalu już na samym wejściu. Widz witany był przez prezentację krzesełka Ribbon, autorstwa Jana Lutyka. To tegoroczny lauret konkursu Make Me!, stanowiącego już od 5 lat jeden z filarów Łódź Design Festival. Zwycięzki projekt zostaje wdrożony do produkcji masowej. Tegoroczny Ribbon to innowacyjne podejście do tradycyjnego materiału ─ sklejki, polegające na gięciu jej w trzech kierunkach. Organiczna forma wynika z zachowania się materiału ─ warstwy forniru poddają się naturalnemu przebiegowi włókien drewna. Obiekt wygląda jakby był wykonany z pojedynczej “wstęgi” sklejki, jednak na potrzeby produkcji został podzielony. Jan Lutyk zaprezentował produk ekologiczny, bowiem użyte drewno to lokalny buk, i ekonomiczny zarazem ze względu na metodę produkcji. (http://www.lutyk.pl/)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Do grona laureatów Make Me! dołączyła również Magdalena Waś, autorka Sofy Szarej. Podstawowym założeniem projektu było stworzenie sofy ogólnego użytku. Źródłem inspiracji stał się kartonowy prostokąt, w który wpisano trzy trójkąty. Poprzez zagięcia boków trójkąta powstały podłokietniki, zyskując tym samym nową wartość przestrzenną. Zaistniała forma jest owocem eksperymentów, badań i prób materiałowych oraz konstrukcyjnych nad kartonowym prostokątem. (http://www.sofaszara.com/)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Co ważne, kuratorzy wystaw zaprezentowanych na Łódź Design Festiwal 2012 pokazali, że polscy projektanci odwołujący się do naszej kultury i przyrody wpisują się jednocześnie w ogólnoświatowe trendy. Przykładem obrazującym tą tendencją, co więcej przykładem międzynarodowym z nutą inspiracji Polską jest Cepelik, zlewozmywak i kran zaprezentowane przez markę DEANTE (http://deante.pl/ ). Zaprojektowany przy współpracy z wloskimi projektantami z EMO design, zainspirowanych polskimi motywami ludowymi. Ten przykuwający uwagę produkt, który niebawem pojawi się na naszym rynku, to piękny przykład połączenia polsko-włoskiego nowoczesnego smaku i gustu, tradycji i innowacyjności zastosowanego materiału.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Również popularne na naszym rynku marki, produkujące meble, pokazały na targach swoje najnowsze kolekcje wpisujące się w obecne wzornicze trendy. Jedną z tych firm jest marka TON, ednen z najstarszych producentów mebli giętych na świecie specjalizujący się w produkcji stołów i krzeseł (http://www.tonpolska.pl/).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wśród krzeseł z ich najnowszej kolekcji, uwagę przykuwał model 002. Projektant Jaroslav Jurica zachował tu komfort siedzenia i doskonałe wzornictwo, stworzył krzesło składające się z 3 części, odwołujące się do natury i ekoologicznych metod produkcji. Jest masywne i stabilne, a mimo to stwarza wrażenie lekkiego, niemal eterycznego i z łatwością wpisującego się w niemal każdą przestrzeń.

blog budowlany - mojabudowa.pl

W tym kontekście na uwagę zasługuje również marka Paged Meble, której przyświeca idea propagowania designu z tradycją w tle. Z jednej strony firma ta opiera się na światowych trendach, z drugiej zatrudnia polskich projektantów i wykorzystuje naturalne, rodzime materiały. Uwagę w ich najnowszej kolekcji przykuła rodzina krzeseł i fotle Antilla. To wariacja na temat związkó człowieka z naturą, kulturą, sztuką i historią. W bardzo wygodnym i niedrogim fotelu Antilla zastosowano toczone elementy w stylu Vintage, które przywołują wspomnienia z lat 70. XX wieku i doskonale wpisują sie w światowe trendy. (http://www.pagedmeble.pl/).

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W nasze domowe przestrzenie z nutą polskiej tradycji i odniesieniami do historii i kultury wkracza również ze swoimi nowymi pomysłami marka Porta (http://www.porta.com.pl/), polski producent skrzydeł i ościeżnic drzwiowych. O ich najnowszej kolekcji o bardzo nowoczensym wymiarze będzie jeszcze w dalszej części relacji, nie mniej w poruszanym właśnie kontekście warto zaprezentować jedne z zaprezentowanych w Łodzi przez Portę drzwi...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na festiwalu Porta zaprezentowała swoje nowe podejście do projektowania i do klienta! Marka zaczyna prezentować nowości oraz ciekawostki ze świata wielkiego Designu i architektury, chcąc tym samy inspirować i edukować. Pokazali, jak powinniśmy postrzegać drzwi - jako element większej całości: domu, obiektu kontraktowego, wnętrza podpowiadając jak w oryginalny i efektowny sposób można je połączyć z innymi przedmiotami, dopasować do stylu wnętrza, wyglądu ścian i podłóg. Prezentując swój magazyn nowości i trendów Porta Design Mail wrowadzili na rynek swoją ideę edukacji i zabawy designem dostępną dla każdego! (http://www.facebook.com/PortaDesignMail)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Do Łodzi zawitała również firma Swarzędz, któa zaprezentowała efekty pracy młodych twórców, kórzy wzięli udział w zorganizowanych przez tą markę warsztatach dla projektantów i producentów Nowa Forma. Efektem ich pracy był na wskroś naturalny i odwołujący się do rodzimej tradycji Stół STO. Zafascynowani pracą rzemieślników projektanci, stworzyli stół, który opowiada historię. Jest to opowieść o procesie tworzenia: oswajania materiału, wyłaniania się formy z surowego drewna... Na wskroś tradycyjny i wpisujący się jednocześnie w najnowsze wzornicze trendy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na takim stole nie może zabraknąć pasujących do niego naczyń! Na jednej w przentowanych na festiwalu wystaw pojawiły się szklanki Double Cup, projektu Justyny Popławskiej. Double Cup składa się z dwóch elementów - szkalnki oraz drewnianej osłonki w kształcie miseczki. Drewniana część ma dwie funkcje: służy jako osłona przed ciepłem, gdy w szkalce podawany jest gorący napój, lub używana jest do przekąsek, gdy szklanka zawiera zimny napój. Prawda, że pomysłowe?

blog budowlany - mojabudowa.pl

A to już mnniej użyteczny ale równie zwracający uwagę "stołowy" przedmiot. Oto Firżanka, wykonana w ramach projektu Poor Design - to gadżety wykonane ze starych firanek. Redesign pełną gębą!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pozostając w świecie tekstyliów w odniesieniu do inspiracji tym co naturalne pracownia COCO zwróciła również uwagę na Art Panel pomysłu Aleksandry Gacy. Autorka zaprezentowała kolekcję akustycznych tkanin Architextiles, dostępnych już na naszym rynku! To poszukiwanie trójwymiarowych struktur w splocie. Dzięki żebrowanym teksturom tkaniny te pochłaniają fale dźwiekowe skuteczniej niż płaskie wyroby i tym samym stają się bardziej wyciszające. Dodatkowo, poprzez grę światła i cienia tekstury te są bardzo dekoracyjne i "ciepłe" w odbiorze. Dobry pomysł na wyciszenie akustycznych mieszkań w naszych blokach ;).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kończąc już prezentację tego pierwszego dominującego na festiwalu trendu, jakim jest odwoływanie się projektantów do tego co naturalne, przyjaze środowisku, przetworzone... powiew designu z za granicy. Oto Szafka numer jeden oraz Krzesło Kirkwood projektu Jana Hendzela, inspirowane folklorem z kolekcji Made in Peckham. To meble wykonane z materiałów pochodzących z odpadów i z odzysku znalezionych na ulicach i śmietnikach londyńskiej dzielnicy Peckham. Po obróbce zmieniają się w eleganckie i bardzi pożądane meble. Przykłądowo krzestełko to zostało wykonane ze straych, mahoniowcyh desek podłogowych, pochodzących z banków i wiktoriańskich domów.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Podążając już w kierunku drugiego dominującego w Łodzi trendu o nowowczensym wymiarze, jego znamio, czyli połączenia świata natury i wzornictwa o bardzo nowoczesnym wymiarze można doszukać się w zaprezentowanym w jednej w wystawinniczych hal projekcie stołu Granny autorstwa Mariusza Maleckiego. To stół nieprzewidywalny, różnorodny architektonicznie, połączenie drewana z odzysku (stare deski podogowe) i MDF lakierowanego na wysoki połysk. To połączenie nowoczesnej formy wykonanej w starym materiale z formą historyzującą, nawiązującą do minionych stylów i epok wykonanej w nowym materiale. To zderzenie dwóch różnych światów, próba znalezienia porozumienia między starym i nowym...

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

I właśnie to "nowe" to drugi dominujący na festiwalu trend: nowe formy, nowe materiały i technologie, spojrzenie w przyszłość... ale... jest to przyszłość, która nie zapomina o przeszłości, szuka w niej inspiracji, korzysta z jej doświadczeń...

Marka Paradyż, w kontekście swojej najnowszej, zresztą bardzo ciekawej kolekcji i festiwalowej ekspozycji zaprezentowała kolekcję foteli stanowiących ikony polskiego designu! Poniżej oryginalny, ponadczasowy model fotela Romana Modzelewskiewgo z 1958 r., który z wiadomych przyczyn o historycznych konotacjach nie trafił nigdy do produkcji aż do teraz! Na tą chwlę miłośnicy polskiego wzornictwa czekali ponad 50 lat, bowiem marka Vzór, stworzona przez Jakuba Sobiepanka w tym roku wprowadziła ten model do produkcji masowej! Vzór stawia sobie za cel wdrażanie do produkcji seryjnej ikon polskiego projektowania. Brawo! (http://vzor.pl/)

blog budowlany - mojabudowa.pl

A to inny, odkryty w końcu na szerokim forum model krzesła Modzelewskiego z 1957 roku, który można już kupić za przystępne pieniądze :).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Znamion przeszłości i odniesień do rodzimego, niedocenianego do tej pory wzronictwa z ubiegłego wieku można doszukać się w najnowszej kolekcji zaprezentowanej przez wspomnianą już markę Paged Meble. To niewielka komoda CRABO, proejktu Kingi Chmielarz. Prostota, funkcjonalność, pomysłowość i ciekawy design w jednym meblu...

blog budowlany - mojabudowa.pl

A skoro mowa już o nowoczesnym meblarstwie korzystającym z dośwaidczeń przeszłości warto zwrócić uwagę na pomysł Marty Bakowski. Jej projekt Color Naturalis to refleksja i odniesienie do zastosowania kolorów i powłok wykończeniowych w masowych wyrobach, stojących w opozycji do długiej tradycji technik naturalnego barwienia. Produkt jest ukłonem w stronę lokalnej i przyjaznej dla środowiska produkcji oraz promocją piękna barwników, które w naturalny sposób ewoluują i ulegają zmianom...

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Natura w nowoczesnym wymiarze to także zaprezentowana w Łodzi to kostka brukowa Stream Line, inspirowana zjawiskami zachodzącymi w naturze, a dokladnie linią meandrującej rzeki, ruchem strumienia wody. Celem artystycznym było stworzenie elementu nawierzchni brukowej, którego moduł dawałby szerokie możliwości układu i kompozycji, a jednocześnie, przez swoją organiczną formę, łączyłby beton z elementami natury - trawą, piaskiem, wodą. Zestawienie poszczególnych modułów w sposób jak najmniej widoczny nadaje całej kompozycji płynności i spójności. Projekt ten to realizacja Jerzego Dobrzańskiego a producentem jest firma Libet S.A.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mówiąc o naturze i designie o bardzo nowoczesnej linii oczom nie mogła umknąć kolekcjia Liva, autorstwa MOWO Studio dla marki Marmorin. Należy do niej wanna zainspirowana poszukiwaniem nowej formy dla klasycznej wanny wolnostojącej na nóżkach. Dzięki zachowaniu ergonomicznego kąta w oparciu oraz zastosowaniu gładkiego, ciepłego w dotyku materiału, wanna gwarantuje optymalny komfort kąpieli. Precyzyjnie dobrane proporcje nóg i misy oraz detal wydobyty w płynnym przejściu pomiędzy tymi elementami, nadają jej łagodnego, harmonijnego wyglądu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Obok wanny kuratorzy zaprezentowali tak zwaną Floramę - Ogród. To samowystarczalny, mobilny, zielony, żywy obraz! W ramie ulokowane zostały włókninowe doniczki z ziołami lub roślinami ozdobnymi. Można ją zawiesić lub postawić. W kuchni dostarcza świeżych ziół, w biurze oczyszcza i nawilża powietrze, w miejscach użyteczności publicznej stanowi niepowtarzalny element dekoracji wnętrz. Projekt: Florabo Producent: Pracownia Florabo. Cudny pomysł, który zachwyci nie jedną osobę!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Propozycją na łazienkę urządzoną zgodnie z najnowszymi trendami jest wprowadzenie do jej wnętrza designu spod znaku Futura Black Collection - kolekcji akcesoriów łazienkowych, armatury i zestawów natryskowych. To mocne, wręcz architektoniczne bryły i nowoczesne technologie zaprojektowane z dbałością o ochronę środowiska naturalnego. Produkty te adresowane są do klientów ceniących zaawansowane technologie oraz dopracowane wzornictwo. Oryginalna, mocno osadzona w modernistycznym nurcie wzornictwa zachodnioeuropejskiego linia kolekcji, jest wynikiem współpracy producenta BISK z młodymi, polskimi projektantami ze studia COLOROFON. Warto dodać, że Futura Black Collection zdobyła w tym roku nagrodę międzynarodowego jury RedDot design award!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie dało się także obojętnie przejść obok niebanalnego konceptu łazienki MyBath, który na pewno zachwyci nie jedną osobę! To nowa kolekcja produktów łazienkowych zaprojektowana przez znanych polskich designerów, a produkowana przez firmę Acrea z innowacyjnego materiału powierzchniowego DuPont™ Corian®. DuPont™ Corian® to innowacyjny produkt, materiał o niewidocznych łączeniach odporny na plamy, zarysowania, pleśń i brud, którego cechą jest możliwość jego kształtowania, rzeźbienia, grawerowania i łączenia z innymi materiałami. Łatwość jego formowania, szeroka paleta kolorów i ciepło w dotyku wpłyneły na unikalność zaprezentowanej kolekcji MyBath. Te umywalki, wanny, brodziki, kabiny i płytki będą na pewno królowały w łazienkach nadchodzących sezonów!!!! Więcej realizacji i pokazowe proejkty można znaleźć na stonie: http://www.mybath.pl/.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zaskoczeniem dla uczestników łódzkiego festiwalu była również prezentacja najnowszej kolekcji firmy Paradyż! Ciekawe wzrory, tekstury, kolory i co wazne, nowe podejście do designu i projektowania, zbliżone nieco do zaprezentowanego już pomysłu firmy Porta, to nowa odsłona tego producneta ceramiki. By pobudzić wyobraźnię swoich klientów, zmusić ich poniekąd do zabawy designem, odważyć do samodzielnego projektowania, Paradyż zmusił wręcz festiwalowiczów do zabawy ich produkatami! Zaprezentował gry planszowe, wykonane z ceramiki! Chyba każdy skusił się na zabawę w sudoku, scrabble czy rundkę gry w Warcaby, poruszając się wielkimi pionkami - płytkami! Ułóż płytki tak, jak masz to to ochotę!

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Polska jesień i zima sprzyja wieczornym, rodzinnym grom i zabawom... sprzyja także producentom oświetlenia i systemów grzewczych, które ze względu na nasz klimat są pierwszorzędne i konieczne w każdym wnętrzu. Zainteresowaniem cieszyły się w tym polu dwie, niezwykle nowoczesne ekspozycje. Pierwszą była kolejna już na festiwalu "kreatywna" prezentacja najnowszej kolekcji marki Philips, zainspiriwanej hasłem "Create Light". Do wykonania przygotowanej przez tą markę przestrzeni posłużyła czarna, pochłaniająca światło tkanina – dzięki czemu można ją odbierać wyłącznie dzięki światłu. W tak zaaranżowanej ekspozycji, na tle tkanin, w ciekawy sposób odróżniły się mocno zaznaczone kolorystycznie produkty. Dzięki temu kontrastowi widzowie mogli docenić niebanalny design, piękne formy, szlachetne materiały oraz pozostałe detalenowych lamp Philips. Na ekspozycji zaprezentowanolampy Balanza, nagrodzone złotą nagrodą IF, jak również produkty wyróżnione nagrodą Red Dot Design. Ich cechy to prostota i niewidoczne dla oka źródło światła emitowanego przez ledowe żarówki. Na rynku pojawią sie już pod koniec listopada.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zaprezentowano także rodzinę lamp Nick-Knack, przykład na to, w jaki sposób z pozoru prosta forma może być inspiracją dla projektu użytkowego wzornictwa. Lampy w kształcie pionowej linii, którą można odchylać pod różnymi kątami, pozwalają uzyskać w przestrzeni domowej niepowtarzalny efekt, podkreślający nowoczesny charakter wnętrza. Kolorowe, ruchme elementy lamp przywodzą na myśl kolorowe klocki i włsoki design lat 80. spod znaku mediolańskiej, awangardowej Grupy Memphis.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A jeśli mowa o ogrzewaniu... nowe trendy i design zaprezentowała marka Terma, producent grzejników łazienkowych i dekoracyjnych. Pokazano zwycieskie proejkty zorganizowanego przez tą firmę konkursu na projekt grzejnika, konkkursu popularyzującego sztukę użytkową i jej rolę w życiu człowieka.nictwe. Nowoczesne podejście do proejktowania grzejników, które kojarzą się nam raczej z szablonowym, nieciekawym wzornictwem wkracza do polskich wnętrz z pompą i cieszy się już niezwykłą popularnością! Grzejniki, które wyglądają, jak rzeźby, obrazy lub wręcz płąszczyzny ścian na szczęście coraz częściej goszczą w polskich domach! Dzięki temu na naszym rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu prodykty. Zachęcamy więc do zajrzenia na stronę producneta i przyjrzenia się najnowszej kolekcji: http://www.termaheat.pl/.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

A poniżej.... pozory mogą mylić, ponieważ to nie wahadłowy grzejnik, odchylany od płaszczyzny ściany tylko drzwi! Tak, jak już to powyżej zostało wspomniane znana wszytskim Porta, zaprezentowala nową kolekcję stanowiącą ich prezentację nowego, opisanego już myślenia i podjeścia do projektowania. Kolory, prostota, indywidualność, to chyba najważniejsze cechy ich nowych produktów. Drzwi zaprezentowane były tak by pokazać, jak je dobierać do indywidualnych pasji i estetycznych upodobań oraz do całości wnętyrza: koloru mebli, listw przypodłogowych, światła, koloru podłogi, stylu całego mieszkania i wreszcie do detali!

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Te drzwi Porty z grafiką Jima Morrisona aż proszą by je otworzyć i wkroczyć do wnętrza świata młodszych użytkowników designu... A o nich polscy projektanci nie zapominają! Wręcz przeciwnie! Pokolenie kończących studia i wkraczających właśnie na rynek modych designerów kieruje swoje pomysły do najmłodszych z pełną świadomością. To własnie w najmłodszych, edukowanych i uwrażliwianych na estetykę oraz funkcjonalnośść przedmiów codziennego użytku jest cała nadzieja! Dojrzałe i ukształowane już spojrzenie starszego pokolenia, które z przycznyn chociażby historycznych nie docenia często roli dobrego wzronictwa w codzinnym życiu, jest bardzo oporne na najnowsze trendy. Niestety. Stąd nacisk projektantów na edukację młodych by zmienić nasze myślenie o designie, nauczyć ich historii wzornictwa i wpisać się w końcu na masową skalę we wzornicze trendy i estetyczne przyzwyczajenia istniejące na świecie. Oto obecna na Łódź Design Festival 2012 EDUkreacja, czyli spotkanie dzieci z designem! Warsztaty, bawialnia, spacery, książki i oczywiście wystawa, której kuratorką jest Ewa Solarz.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tematem wystawy są światowe i polskie przykłady mądrych i świadomych mebli dla dzieci, wpisujące się w słynną zasadę zrównoważonego dizajnu 3R. Jak pisze sama kuratorka:

Reduce, czyli ograniczaj. W zrównoważonym dizajnie nacisk kładzie się na zredukowanie zużycia materiału, z jakiego powstaje produkt.  Ważne jest również ograniczenie przestrzeni, jaką rzecz zajmuje. Jednym z grzechów głównych rodziców jest zagracanie dziecięcych pokoi. Reduce to także apel o redukowanie, a najlepiej wyeliminowanie infantylnych i nachalnych „dziecięcych” dekoracji na meblach. Jak mówi Ewa Solorz: "Kiedy patrzę na masowo produkowane polskie meble dla dzieci, nabieram przekonania, że są one nie projektowane, a ozdabiane". Nie tędy droga!

Reuse, czyli użyj powtórnie.  „Reuse” nie oznacza recyklingu, a więc ponownego wykorzystania niepotrzebnego przedmiotu. Chodzi raczej o maksymalne przedłużenie życia przedmiotu, a jeszcze precyzyjniej – o to, aby służył on dziecku jak najdłużej… „Rośnięcie” mebli pozwala nam zadbać o domowy budżet, ogranicza produkcję  śmieci, czyli zużytych mebli, a przede wszystkim dba o kręgosłupy naszych dzieci, które na każdym etapie rozwoju mają mebel dostosowany do swojego wzrostu.To apel o to, by nie wyrzucać przedmiotów dobrej jakości, a przekazywać je kolejnym pokoleniom. Apel dotyczy wszystkiego: mebli, ubrań, zabawek. W ten sposób ograniczymy kupowanie rzeczy niskiej jakości, bo to się nikomu nie opłaca, a najmniej naszej matce Ziemi.

Recycle, czyli przetwarzaj. W tej grupie znalazła się spora grupa zabawek i mebli dla dzieci, które zostały wyprodukowane z materiałów powtórnie przetworzonych i łatwych do recyklingu. To przedmioty z tektury, gazet, czy ekologicznego filcu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kolyska dla noworodka z tektury? To Kołyska ECO, designerskie rozwiązanie w pierwszych miesiacach życia dziecka, stworzone z myślą o ochronie środowiska. Łatwo się rozkłada, jest lekka, idealna w podróży lub jako łóżeczko zapasowe. Jej producent to Green Lullaby, a dystrybucją w Polsce zajmuje się: http://mofflo.pl/.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

A to kołyska w wydaniu idei Reduce:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na festiwalu uwagę przykuwały również ekologiczne domki dla lalek, które zdecydowanie wygrywają z tradycyjnymi plastikowymi i masowymi na naszym rynku zabawkami dla dziewczynek!

blog budowlany - mojabudowa.pl

COCO pracownia była zachwycona Domkiem Miniio, który był miniaturą idelanie odwzorowanego prawdziwego domowego wnętrza!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Miniio to nowoczesne domki dla lalek, stworzone z miniatur przedmiotów, jakimi sami chcielibyśmy się otaczać – od prostych brył domów, aż po meble wykonane z litego drewna dębowego. Twórcy wychodzą z założenia, że kiedy jest się dzieckiem, nie ma nic poważniejszego niż zabawa, dlatego też do zabawek należy podchodzić z należytą powagą. Domek jest dostosowany do najbardziej kochanej i budzącej największe kontrowersje lalki świata – Barbie. Projektanci to Małgorzata Drozdowska, Agnieszka Klimczak-Pyryt i Bogusław Saganowski, producenten natomiast jest marka Miniio:http://www.miniio.com/.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Warte uwagi są również zaprezentowane w przestrzeniach wystawienniczych ergonomiczne i niezwykle funkcjonalne meble dla najmlodszych. Poniższe biurko i krzesło z regulacją wysokości, którego dystrybucją w Polsce zajmuje się firma Flexa (http://www.flexashop.pl/Default.aspx?AreaID=77),  to meble roznące razem z dziećmi. Regulacja wysokości blatu pozwala na prawidłową postawę dziecka przy biurku, czyli proste plecy, łokcie swobodnie oparte na blacie pod kątem 90 stopni, podobnie stopy. Co wiecej możliwość uchylania blatu biurka podczas czytania, pisania, rysowania, zmniejsza kąt nachylania ucznia podczas pracy, co obniża napięcie karku i odciąża kręgosłup.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Biurko Champion. Producent: Moll, dystrybucja w Polsce: Cube Design (http://www.biurkamoll.pl/)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

A to już tzw. Słoń, czyli mebel pełniący kilka funkcji jednocześnie!

blog budowlany - mojabudowa.pl

W Łodzi nie zabrakło również wszechobecnych już na naszym rynku mebli marki Vox:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

A na reportażowy deser.... wisienka na torcie! Design to nie tylko przedmioty codziennego użytku. To przede wszytskim styl życia, sposób myślenia, wszytstko to, co nas otacza. Design to także moda! Architekci wnętrz i designerzy czerpią inspirację z mody i vice versa... modowi kreatorzy biorą garściami z pomysłów architektów! Przestrzenie wystawowe łódzkiego festiwalu zostały tak wykreowane przez kuratorów, by świat designu pokazany był w pełnym znaczeniu tego słowa! Kuchnia, technika, moda, architektura, wzornictwo - przeplatały się ze sobą w jednej przestrzni, tworząc spójny świat, w którym projektantom różnorodnych dziedzin przyświeca jeden cel!

Pojawiły się m. in. cudne rowery z Manufaktura FeraBikes, która tworzy rowery niepowtarzalne, o oryginalnym wyglądzie,wyposażone w części wysokiej jakości, wykonane z duża precyzją. Każdy z rowerów jest składany i lakierowany ręcznie, stąd istnieje wiele możliwości aranżacji i zestawiania kolorów wyposażenia. Ceniąc oryginalną twórczość klientów, kierują się hasłem „Twój rower – Twój wybór”. Projektantem jest klient!!! (http://www.fera-bikes.com/)

blog budowlany - mojabudowa.pl

W COCO pracowni panuje miłość do dobrej kuchni i gotwania... uwadze nie umknęły więc fartuszki COOKie. To ubrania do gotowania, zaprojektowane w formie wygodnych sukienek, uszytych z naturalnej, mocnej, surowej bawełny. Projekty powstały z myślą o tych, którzy chcą łączyć elegancję z komfortem, a przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie nawet w kuchni. Projektantkami są Justyna Nakielska i Sylwia Rękawek,
producentem marka COOKie: http://www.looklikecookie.com/.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A na sam koniec spojrzenie na modowe ekspozycje o dwóch charakterach zgodnych z opisanymi dwoma, dominującymi okiem COCO na festiwalu trendami.

Moda inspirowana naturą:

blog budowlany - mojabudowa.pl

I moda na wskroś nowoczesna:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Ktorą wersję najnowszych trendów wybieracie? Rodzima trochę nostalgiczn eko natura czy czy prosta, zdecydowana i nowoczesna futura?


Komentarze (7)
autor:poddebemmurator  dodano: 2012-10-26 | 13:13:39
Porta i Libet pokazały świetne propozycje, białe drzwi z wyciętą formą lampy są świetne. Krzesło Ton 002 - przepięknie proste! Fajne są fale trawy od Libet! Fartuszki idealne dla gospodyń, które mają otwartą na salon kuchnię i organizują przyjęcie ;-) Futura Black Collection jest świetna! Florabo bardzo ciekawe. A w ogóle to jadę zobaczyć to osobiście, w tę niedzielę. Ile kosztuje wstęp jednodniowy?
autor:pracowniacoco  dodano: 2012-10-26 | 13:19:23
Super! Warto, na prawdę warto zajrzeć tam osobiście! Jeśli zarejestrujesz się przez internet, to za okazaniem przy kasie rejestracji, za wejście na ekspozycje zapłacisz 15zł. Pozdrawiam i owocnego festiwalowego zwiedzania!
autor:poddebemmurator  dodano: 2012-10-26 | 14:10:11
Jestem zarejestrowana, a męża też rejestrować oddzielnie, czy wejdzie ze mną za rączkę w promocyjnej cenie? :-)
autor:pracowniacoco  dodano: 2012-10-26 | 15:01:01
Musicie zarejestrować się oddzielnie... Jedna rejestracja = 1 osoba! Napiszcie jak Wasze wrażenia po wizycie w Łodzi :).
autor:patrycjamarcin  dodano: 2012-10-26 | 17:41:06
Ale super, trudno mi powiedzieć co jest fajniejsze. Wanna super, fartuchy urocze (chciałabym mieć taki), drzwi też mi się bardzo podobają, a te grzejniki już widzę w łazience. Bardzo mi się wszystko podoba.
autor:pracowniacoco  dodano: 2012-10-28 | 21:17:15
Partycjo i Marcinie bardzo ładne grzejniki ma również firma Kalmar. Więc jeśli poszukujecie ciekawych grzejnikowych rozwiązań polecam zajrzeć do ich katalogu :).

http://www.kalmar.waw.pl/produkty/47/2/stylowa_forma/

Z pozdrowieniami,
COCO
autor:patrycjamarcin  dodano: 2012-10-30 | 18:53:19
Dzięki za namiar. Dodam do ulubionych i jak przyjdzie czas to skorzystam.

COCO zapowiedź relacji z festiwalu designu...

autor: pracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Na zachętę i pokuszenie już dzisiaj wrzucamy kilka zdjęć z Łódź Design Festival 2012! Tegoroczna edycja cudna! COCO oko wychwyciło kilka perełek, które na pewno Was zachwycą :). Aż chciałoby się zabrać te wszystkie nowości do domu ;). Napiszemy niebawem o tym, co nowego i ciekawego w świecie wnętrzarskiego designu!

blog budowlany - mojabudowa.pl


Będzie dużo o pomysłach dla dzieci...

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

A może zlewozmywak inaczej

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Idzie zima więc czas byśmy napisali o tym jak podnieść temperaturę we wnętrzach... może niewidoczny kaloryfer?

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

A może nostalgicznie? Powspominamy letnie w ogrodach biesiadowanie... i pomarzymy już o tym, jak za rok ten czas znów nastanie... Nowa nawierzchnia brukowa jak znalazł w tych letnich marzeniach!

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

O tym i wielu wielu innych nowościach ze świata designu już niebawem!

Pozdrowienia od pracowni COCO!


Komentarze (4)
autor:patrycjamarcin  dodano: 2012-10-23 | 00:30:04
Uczta dla oczu, tyle nowości w jednym miejscu, czekam na dalszą relację:-)
autor:baska  dodano: 2012-10-24 | 20:21:53
Zlewozmywak jest fantastyczny! Jaka firma go produkuje?
autor:pracowniacoco  dodano: 2012-10-25 | 11:07:33
Baska tak, ten zlewozmywak to niesamowite połączenie smaków tradycji i nowoczesności! COCO pracownia prosi o cierpliwość, ponieważ ze względu na ogrom pracy opóźnia się wrzucenie na bloga naszej relacji z Łódź Design Festiwal - jutro już powinna być, a w niej będą także szczegóły o produktach :). Ten zlewozmywak, już lada dzień będzie dostępny na naszym rynku. Producentem jest marka DEANTE z seidzibą w Łodzi, która zajmuje się wyposażeniem do łazienek i kuchni. Sam zlewozmywak zaprojektowała dla DEANTE pracownia EMO design, nazwa modelu tego zlewozmywaka to CEPELIK. Jeśli jesteś nim zainteresowana, to napisz do DEANTE, na pewno dostaniesz informację od kiedy to kuchenne cacko będzie w sprzedaży... zapewne jako limitowana designerska edycja:

www.deante.pl

Pozdrowienia,
COCO
autor:honoratazbyszek  dodano: 2012-10-26 | 12:32:57
Dla mnie nie ma tu nic na czym bym zawiesiła oko :(, no może ten zlewozmywak... ale w wersji limitowanej to cena raczej będzie zabójcza :(

Kolorowo weekendowo!

autor: pracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Hop hop!

Już dzisiaj pracownia COCO zamieszcza artykuł na nadchodzący weekend! A to za sprawą tego, że jutro z samego rana pędzimy do Łodzi na Łódź Design Festiwal nacieszyć projektowe oko, poszukać inspitracji i zdobyć wiedzę o najnowszych wnętrzarskich trendach!

Jak byście byli w pobliżu zachęcamy do zajrzenia na festiwal, tam duuużo wystaw, wystawców, pokazów, wykładów i imprez! Na pewno znajdziecie tam coś inspirującego przy urządzaniu Waszych wnętrz!

http://www.lodzdesign.com/2012/

Tymczasem już teraz pracownia COCO życzy wszystkim udanego, słonecznego weekendu i miłej, kolorowej lektury kolorowego artykułu! Na słoneczny weekend o optymizmie i kolorach temat idealny!


Komentarze (2)
autor:poddebemmurator  dodano: 2012-10-19 | 13:53:45
Właśnie się wybieram, może w przyszły weekend! :-) Mam nadzieje na wiele ciekawostek :-) Napiszcie, jak było ;-)
autor:pracowniacoco  dodano: 2012-10-22 | 21:26:25
Oj koniecznie zajrzycie!!! Tegoroczny festiwal nas zachwycił! Niektóre designerskie nowości... ach perełki, które tylko kuszą by mieć je w domowych pieleszach! Jak szybko się da napiszemy na blogu szczegółową relację, damy znać jakie są wnętrzarskie nowości na rynku i wrzucimy trochę zdjęć na zachętę! Pozdrowienia od pracowni COCO!