Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
111113 odwiedzin | wpisów: 68, komentarzy: 176, artykułów: 5, obserwuje: 140

Z okazji dnia chłopaka!

autor: pracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Drodzy Panowie!

Z okazji Waszego święta pracownie COCO prezentuje męskie mieszkanie prosto z Londynu! Takie męskie mieszkanie podbije serce nie jednej kobiety ;). Powiększone, stare zdjęcie pradziadków wstawione w złotą renesansową ramę... proste rozwiązania, które każdy może zastosować w swoich własnych czterech kątach. Panowie piwo w rękę i do roboty!

Niby szarości, czerniei paleta odcieni bieli! A mimo to mieszkanie aż bije po oczach kolorami dzięki dodatkom! Ano właśnie bije po oczach, ponieważ dzięki neutralnej szarej kolorystyce, jaka dominuje w tym mieszkaniu wszystkie dodatki zostały optycznmie wyeksponowane na jej tle! Podobny efekt można osiągnąć stosując zamiast szarości wszelkie odcienie beżów.

A co do dodatków! Bardzo inspirujące! My lubimy takie proste, tanie rozwiązania, które każdy może wykonac samodzielnie :). Zdjęcie dziadków powiększone i wstawione w znalezioną na pchlim targu, pomalowaną na złoto ramę, które zamiast tradycyjnie wieszać postawiono na kuchennych szafjach i oparto o ścianę - proste, cudne i zwraca uwagę. Szara kanapa pełna kolorowych poduch, telewizor wstawiony w ramę, stare deski pomalowane farbą tablicją i oparte o ścianę (co sprawdziliśmy i do czego zachęcamy: można kupić w Obi http://www.youtube.com/watch?v=q34Tp6C1SzI) oraz wiele wiele innych rozwiązań w stylu "zrób to sam".

Spójrzcie również koniecznie na kuchnię! Położenie na ścianie mięszy szafkami wiszącymi a stojącycmi tego samego materiału, jaki zastosowany jest w przypadku blatu zwsze robi wrażenie. Piękne rozwiązanie, funkcjonalne i co ważne - położenie "blatowego" materiału na ścianę to również trik by oszukać oko! Tworzymy w ten sposób bardzo spójną przestrzeń międzyszafkową, przez co optycznie ją powiększają nawet dwukrotnie. Urzeka to również swoją kolorystyczną i fakturalną prostotą a pamiętakcie, że prostota i klasyka nigdy nie wychodzą z mody i zawsze są niezawodne! Zamiast optycznego bałaganu, jaki często na tej międzyszafkowej przestrzeni w kuchni tworzą blat, płytki i mnogość znajdujących się tam kuchennych przedmiotów oszukujemy również "oko" tworząc percepcyjny porządek!

Rick Schultz & Jimmie Martin's Apartment 01

fot. via theluxurylifestyleguide.wordpress.com

Rick Schultz & Jimmie Martin's Apartment 02

fot. via theluxurylifestyleguide.wordpress.com

Rick Schultz & Jimmie Martin's Apartment 03

fot. via theluxurylifestyleguide.wordpress.com

Rick Schultz & Jimmie Martin's Apartment 04

fot. via theluxurylifestyleguide.wordpress.com

Rick Schultz & Jimmie Martin's Apartment 05

fot. via theluxurylifestyleguide.wordpress.com

Rick Schultz & Jimmie Martin's Apartment 06

fot. via theluxurylifestyleguide.wordpress.com

Rick Schultz & Jimmie Martin's Apartment 07

fot. via theluxurylifestyleguide.wordpress.com


Komentarze (2)
autor:lenka  dodano: 2012-10-04 | 17:49:33
Jestem pod wrażeniem!!!!! Piękności!!!
autor:pracowniacoco  dodano: 2012-10-05 | 09:47:51
A zatem akcja inspiracja - akcja, akcja - dekoracja, zakasać rękawy i w swoich czterech kątach do wnętrzarskiej roboty ;)

Co zamiast drzwiczek do szafek i szaf?

autor: pracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Macie wątpliwości jakie wybrać drzwiczki do kuchennych szafek? Dzisiaj natrafiliśmy na fotografię kuchni w odrestaurowanym domu na południu Francji! Zamisat tradycyjjnych drzwiczek udrapowane na taśmie zasłonki! Sami mieliśmy już okazję wykonać taki projekt, gdzie niemal w całym domu zamiast drzwi szaf wielekich i tych malutkich, od sypialni po kuchnię i łazienkę zastosowaliśmy zasłony i tkaniny! Oryginalnie, przytulnie a efekt piorunujący! Już niedługo (prosimy o odrobinę cierpliwości) wrzucimy na naszą oficjalną stronę zdjęcia z naszych realizacji.... a tymczasem inspirująca fotografia prosto z Francji! Takie oryginalne rozwiązania to my lubimy!

http://www.sadecor.co.za/wordpress/wp-content/uploads/2012/03/ser3.jpg

fot. via sadecor.co.za

Co więcej, zastosowanie takiej tkaniny zamiast drzwi do zabudowy szaf wnękowych to także bardzo dobre rozwiązanie by optycznie powiększyć przestrzeń wnętrza! Miękka tkanina, która w efekcie tworzy ciekawą płaszczyznę "ściany" daje percepcyjne i psychiczne wrażenie, że za nią znajduje się duża przestrzeń. No i pamietajcie, że takie rozwiązanie jest tańsze od zastosowania tradycyjnych drzwi do szaf wnękowych! A bogactwo tekstur, deseni i kolorów tkanin - "ściana" z tkaniny na pewno nie będzie nudna ;).

Dowod! Jedno z naszych ulubionych polskich biur architektonicznych zrealizwało w Warszawie projekt wnętrza apartamentu, gdzie niemal wszytskie ściany mają poukrywane za tkaninami półki, półeczki, szafy, ba nawet łazienkę! Zatem co będziemy chwalić Francję, jak mamy nasz rodzimy przykład!

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via moomoo.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via moomoo.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via moomoo.pl

Tkaniny we wnetrzach na jesienne i zimowe wiatry, śniegi i deszcze... cudne rozwiązanie na przytulne domowe pielesze :)

 


Strefa wejścia

autor: pracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Skoro dopiero zaczynamy z Wami blogować to może na dobry początek i rozruszanie kilka zdań o bardzo ważnej, a niestety często bagatelizowanej strefie wejścia do domu.

Zauważaliśmy, że mało kto przywiązuje wagę do urządzenia przedpokoju... byle wygodnie, szafki, wieszak, jakieś lustro i już! Chcemy zmienić to myślenie, ponieważ strefa wejścia to wizytówka domu! Przestrzeń wejścia obejmująca wiatrołap oraz przedpokój bądź hall to nie tylko strefa komunikacji, strefa przejściowa czy łącznik pomiędzy głównymi pomieszczeniami w domu. To ważna przestrzeń reprezentacyjna, która wita gości i domowników. To ona decyduje o pierwszym i przez to najważniejszym wrażeniu, jakie mają wywołać Wasze domy na odwiedzające Was osoby. Powinna być zaaranżowana tak, by wchodząc do wnętrza domu od razu wprowadzała w jego atmosferę, stylistykę wnętrz i wprawiała w dobry nastój. Oczywiście musi być również funkcjonalna, odporna na czynniki zewnętrzne, dobrze oświetlona oraz pełniąca funkcję garderobianą.  Warto poświęcić jej więc większą uwagę!

Stworzenie oryginalnej przestrzeni wprowadzającej wcale nie musi być kosztowne czy trudne do zrealizowania. Wystarczy by dodatki bądź jeden z podstawowych przedpokojowych mebli zwracał na siebie uwagę i determinował to wnętrze odnosząc się jednocześnie do stylistyki, w jakiej urządzony jest cały dom. Szafa, duże lustro, piękny fotel lub ławeczka, wieszak lub piękna niestandardowa lampa, np. lampa wisząca przeznaczona pierwotnie do salonu, mogą stać się metodą na zapadający w pamięć przedpokój. Gwarantujemy, że duże lustro postawione na podłodze i oparte o ścianę lub oryginalny, wygodny fotel bądź ławeczka, które będą aż się prosił by po powrocie z pracy na nich usiąść i włożyć w końcu domowe kapcie sprawią, że będzie to wnętrze, które każdemu zapadnie w pamięć. Może warto więc porzucić skostniałe, wciąż u nas panujące schematy: nudna szafka na buty + wieszak.  Twórzmy przedpokoje jak salony!

Wystarczy chwilę pomyśleć, może poszperać w babcinych piwnicach i strychach w poszukiwaniu starych ram, w które wstawicie lustro do przedpokoju? Zamiast tradycyjnych szafek, zabudowa garderobiana osłonięta nie drzwiami a dekoracyjną tkaniną zawieszoną na sufitowym karniszu. Takie rozwiązanie już na wejściu nada wnętrzu oryginalny i bardzo przytulny, ciepły charakter. To również niedrogie rozwiązanie zgodne z najnowszymi trendami. I wcale witający nas w domu przedpokój nie musi być dużym pomieszczeniem by móc wstawić w nie fotel czy powiesić piękną, iście salonową lampę czy kinkiet. Zamiast fotela mała ławeczka bądź tapicerowane krzesełko, duże lustro w małym hallu, powiększające jego przestrzeń i dzięki obrazowej ramie przyciągające uwagę…

A poniżej kilka przedpokojowych przykładów:

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via designyourlife.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via czasnawnetrze.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via czterykaty.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via domtrendy.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via e-mieszkanie.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via fffound.com

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via muratordom.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via urzadzamy.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via urzadzamy.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via urzadzamy.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via urzadzamy.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via wnętrzem.pl

 

Wraz z tym „wejściowym” wpisem na rozgrzewkę zaczynamy również prezentować Wam funkcjonujące na naszym rynku sklepy, w których można znaleźć ciekawe i oryginalne elementy wyposażenia wnętrz. Będziemy systematycznie dodawać linki z adresami ciekawych wnętrzarskich sklepów. Na początek prezentujemy wygodne fotele, które cudnie można wpisać w przestrzenie Waszych przedpokojów. Taki jeden mebel może stać się jedyną, całą ozdobą tej wejściowej przestrzeni i stanie się wizytówką Waszych domów. Dobrany w odpowiednim kolorze, np. kolorze dominującym w salonie automatycznie wprowadzi percepcyjnie w całość Waszych domowych wnętrz.

Propozycje foteli ze sklepu reset:

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via resetpiont.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via resetpiont.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via resetpoint.pl

A poniżej przykłady ze sklepu Kare Style:

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via karestyle.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via karestyle.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via karestyle.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via 9design.pl

Ciekawy asortyment można znaleźć w sklepie Pufa Cafe:

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via pufadesign.pl

A na deser iście królewski fotel od Bluckberry:

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via bluckberry.pl

 

Zaprezentowane fotele nie należą do najtańszych, co nie znaczy że nie można w sklepowych pieleszach znaleźć nietuzinkowych foteli na każdą kieszeń, czy nawet samemu wybrać nową tapicerkę do starego fotela o ciekawym designie, znalezionego na pchlim targu lub w babcinej piwnicy. Nie mniej może warto zainwestować w taki mebel by strefa wejścia spełniała funkcje nie tylko użytkowe ale i reprezentacyjne i dla Was i dla Waszych gości byśmy wchodząc z dworu do wnętrza od razu poczuli się "jak w domu".

Tymczasem życzymy miłej soboty i zachęcamy do zadawania nam wnętrzarskich pytań związanych z urządzanymi przez Was domami.


Dzielimy się naszą radością!

autor: pracowniacoco blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

W pracowni COCO od rana wielka radość! Dotarła do nas wieść, że miłość, jaką żywi nasza projektantka do designu, jesieni i gotowania została nagrodzona! Zauroczona krzesłem z oferty Paged Meble wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez magazyn Dobrze Mieszkaj i zajęła pierwsze miejsce! Chwalimy się więc czym prędzej i Wam na naszym nowym blogu! I dzielimy się z Wami naszą radością!

A przy okazji zachęcamy osoby poszukujęce krzeseł do wnętrz swoich domów, by odwiedziły sklep Paged Meble. Galerię krzeseł mają wyborną, piękny design i kolory... nawet jedno krzesełko, zwracające uwagę i wyróżniające się od pozostałych we wnętrzu krzeseł może stać się inspiracją do aranżacji całego wnętrza :). Pod spodem linki do galeri z krzesłami:

http://www.designcollection.pl

http://www.pagedmeble.pl/

I oczywiście w ramach pochwały zapraszamy do przeczytania krótkiego zwycięskiego tekstu naszej projektantki o inspiracji jednym z krzeseł :):

http://www.dobrzemieszkaj.pl/a/4101,Rozstrzygnelismy_konkurs_z_krzeslami_Design_Collection,,kuchnie

blog budowlany - mojabudowa.pl

fot. via dobrzemieszkaj.pl